TEDxAlsancak Konferansı Hayat Okulu Temasıyla İzmir'de!

Geçtiğimiz yıl (2012) TEDxAlsancak etkinliğine Tamindir olarak katılım göstermiş ve etkinlikte en çok dikkatimizi çeken noktaları sizlere blog yazımızda aktarmıştık. Bu sene TEDxAlsancak başarısını devam ettirecek gibi görünüyor ve yine kaliteli konuşmacılar ile iyi bir organizasyonu bir araya getiriyor. Tüm dünyada düzenlenen TED ve TEDx etkinlikleri milyonlarca kişinin ilgisini cezbediyor ve hepsi kendi alanlarında en iyilerden olan konuşmacıların aktardıkları katılımcılara çok şey katıyor.

2013'te de yine İzmir'de düzenlenecek olan TEDxAlsancak için sizlere aşağıda etkinlik Küratörü ve Lisans Sahibi Umut Mustafa Göçmen'in sözlerini aktaracağız. Ayrıca katılım göstermek isteyenler katılım formu ve organizasyon bilgilerini de basın bülteninde kolaylıkla bulabilirler:

"TEDxAlsancak Konferansı HAYAT OKULU temasıyla İzmir'de!

Zaman su gibi akıp gidiyor doğrusu...

İlham dolu TEDxAlsancak yolculuğuna başlayalı 2 sene oldu. Geçtiğimiz sene İzmir'de, Ege Bölgesi'nde ve Anadolu'da ilk kez bir TEDx etkinliğini gerçekleştirmenin haklı gururunu ve sevincini beraber yaşıyoruz. 2012 yılında Sosyal Medya ve Spor temasıyla düzenlenen TEDxAlsancak, 5 milyondan fazla kişiye ulaştı; TEDxAlsancak videolarının internette toplam izlenme sayısı 130.000'i geçti...Kısacası İzmir TED'i çok sevdi!
TED, 1984 yılında teknoloji, eğlence ve tasarım kelimeleriyle insanları bir araya getiren bir konferansla başladı. TEDxAlsancak da TED’in ruhu ve misyonuyla yaratıldı. 14 Haziran Cuma günü İzmir Fransız Kültür Merkezi'nde, Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunda ikinci kez gerçekleştireceğimiz konferansımızın teması HAYAT OKULU...Aslında yaşadığımız bu renkli hayat, her birimizin sahip olduğu farklı tecrübelerin trajikomik bir bileşkesine denk düşüyor. Yirminci yüzyılın saygın düşünürlerinden Eric Butterworth şöyle diyor:
"Kendinizi hayatın akışına fütürsuzca bırakmaktansa, hiç olmazsa yaşarken büyümeye gayret edin."

Peki William Wallace'nin cevabı sizce de pek manidar kalmıyor mu...

"Acaba büyüyen her insan gerçekten yaşar mı ki?"

Bizler en prestijli okulların yaldızlı diplomalarını biriktirmeye tam gaz devam ediyor ve MBA, bachelor's, çift ana dal gibi etiketlerle etrafımıza caka satmaktan hiç yorulmuyoruz. Peki dijital fırtınanın her yanı kasıp kavurduğu bu günlerde, diploma koleksiyonculuğu yaparken acaba neleri ıskalıyoruz? Yani yaşamın neresindeyiz?

Bu sorunun cevabını 14 Haziran 2013 Cuma günü TEDxAlsancak sahnesinde hep birlikte vereceğiz. Tamamen ücretsiz olan ve sadece size özel davetiyeyle katılabileceğiniz TEDxAlsancak Konferansı'nda siz de yerinizi almak istiyorsanız,
www.tedxalsancak.com/basvuru adresini ziyaret edebilirsiniz.

GGGGGGĞFFBu seneki TEDxAlsancak Konuşmacıları:

Can Ataklı
Gazeteci

Işıl Yılmaz
Sosyolog & Sosyal Medya Uzmanı

SingleLadiez
Gece Okulu onlardan sorulur!

Çağrı Çankaya
Dünyayı Gezen Tasarımcı

Sinan Güler
Anadolu Efes ve A Milli Basketbol Takımımız'ın başarılı basketbolcusu.

Dilan Bozyel
Fotoğraf Sanatçısı

Yeşim Kunter
Play Expert & Futurist

Pınar Bekbölet
Johnson & Johnson İş Geliştirme Müdürü, Lig TV'de TUTKUMUZ FUTBOL programı yapımcısı & sunucusu, Esquire Dergisi Köşe Yazarı.

Hakan Bıçakçı
Türk Edebiyatı'nın başarılı yazarı

Uğurtan Sayıner
50 senelik tiyatro ve sinema sanatçısı...
’’Benim Adım Cemil’’ desek hatırlar mısınız?

Best Taxi Driver İhsan Aknur
Dünyanın en iyi taksi şoförü.

Osman Can Özcanlı
Korkusuz girişimci & Tabu yıkıcı

Yunus Günçe
Aktör, DJ, stand-up komedyeni

(BU PROGRAM NİHAİ DEĞİLDİR. KONUŞMACILAR DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.)

Son bir anekdot daha...Büyük üstat Rıfat Ilgaz 35 sene evvel fısıldamıştı kulağımıza, Mahmut Hoca aracılığıyla Hababam Sınıfı'nda...

"Okul, sadece dört yanı duvarlarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir...Okul her yerdir! Sırasında bir orman, sırasında dağ başı, öğrenimin ve bilginin var olduğu her yer okuldur. Gerçek bir okulda yaşamayı, mücadele etmeyi, en önemlisi kendinize karşı saygılı olmayı öğrenirsiniz. Bu saydıklarım eğer bir okulda yoksa orada sadece bir taş yığını vardır."

İlham dolu fikirler peşinizi bırakmasın!

UMUT MUSTAFA GÖÇMEN

TEDxAlsancak Küratörü & Lisans Sahibi"

Kaynak; Tamindir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder