Aston Martin V12 Vantage artık daha güçlü

İngiliz üretici Aston Martin, küçük sporcusu V12 Vantage'ın daha da güçlü bir versiyonunu tanıttı.


Dış görünüşü, daha güçsüz kardeşinden çok farklı olmayan otomobilin ön panjurunda CC100 Speedster konseptinden alınan çerçeve kullanılırken; yan aynalar, tavan, difüzör ve kaput üzerinde bulunan hava çıkışlarında kullanılan karbon fiber dikkat çekiyor.

Hafifletilmiş jantlarla donatılan araca adaptif süspansiyon sistemi eklenirken, Brembo imzalı fren sisteminde karbon seramik diskler görev yapıyor. V12 Vantage S'in hafifletilen egzoz sisteminin çıkışları da siyaha boyanmış. İç mekanında deri ve Alcantara'nın hakimiyeti sürerken, karbon fiber kaplamalar sportif havayı güçlendirmiş.

Özel kapı eşik kaplamalarına sahip olan aracın karbon fiber paketinde siyah renkli metal pedal seti ve hafifletilmiş koltuklar yer alıyor. Kaput altında yer alan 5.9 litre hacimli v12 motoru 573 beygir güç, 620 Nm tork üretebilen araç, yeni bir yarı otomatik şanzımanla donatılmış. 7 ileri vitesi bulunan ünite 1.665 kg boş ağırlığa sahip olan aracı 0'dan 100 km/s hıza yaklaşık 4 saniyede ulaştırabilirken maksimum sürat 330 km/s olarak açıklandı.

Kaynak: Sabah

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder